top of page
Search

Kuidas leida igas päevas rohkem tasakaalu?

Updated: Jun 16, 2021

Mõnes päevas on palju päikest ja rõõmu ning mõni päev peidab endas soovi teki alla tõmbuda ja varjuda. Kuidas on võimalik tekitada rohkem tasakaalu nende äärmuste vahele ning leida rahulolu iseendas ja meid ümbritsevas maailmas? (#rahulolu #tasakaal #rahu)
Mitte miski meie elus ei teki niisama - igal teol on põhjused ja tagajärjed. Samas on oluline mõista, et mõtted meie peas on lihtsalt mõtted - nad ei tee meid ei heaks ega halvaks inimeseks, mõtted on nn neutraalsed ja neid on meie peas palju - mõtetest tegevuseni peame me ise samme astuma ja neid samme saame me ise valida.


Mida tähendab sinu jaoks rahu?

Rahu ei tähenda sugugi seda, et su sees on täielik vaikus, peas pole ühtegi mõtet ning sind ümbritseb tõeline harmoonia. EI! Rahu tähendab pigem seda, et sa suudad leppida sellega, mis parasjagu sinu elus toimub ilma, et peaksid sellele pidevalt vastu võitlema ja sooviksid olla keegi teine või kuskil mujal.

Rahu = RAHULOLU antud hetkes ja iseendaga. Ühtlasi on hea meeles pidada, et rahulolu ei tähenda seda, et ei tohi olla soove, eesmärke ja unistusi teistmoodi elust või olukorrast. Vastupidi! Kui meie sees on rahulolu hetkes, siis meil on rohkem energiat ja teadlikkust, et teha uusi valikuid, liikuda unistuste ja sihtide suunas.


Tasakaal pole midagi, mida saab poest osta - selle saavutamiseks on vajalik igapäevaselt astuda väikeseid samme!

Planeeri oma igapäevane heaolu rutiin

Selleks, et erinevate päevade vahele tekitada pisut rohkem tasakaalu ja negatiivsetel päevadel oleks millelegi toetuda, on oluline luua rutiini Isegi iga väike samm on oluline oma sisemise rahu leidmisel ja igapäevane rutiin on selles osas lausa võti!


Alusta oma hommikut vähemalt ühe tegevusega, mis aitab sul leida üles positiivse vaatenurga ning toob sinu tähelepanu iseendale.

Näiteks on selleks hea tänulikkuse harjutus, kus mõtled kohe hommikul silmi avades 3 asja/inimese/tegevuse peale oma elus, millele/kellele sa tänulik oled. (#tänulikkus) Tänulikkus on see tunne, kui sa mõtled oma kõige kallima peale siin ilmas ja kurku tuleb klomp, nagu tahaksid nutma hakata - see on see ülim tänulikkus - armastuse tunne.

Samuti sobib hommikuseks rutiiniks 5 minutine hingamise paus, kus leiad aja ja hetke olla iseendaga, suled silmad ning lihtsalt oled, lased endal unistada ja kui hakkab tulema palju argielu mõtteid pähe, siis loed selle asemel oma hingamisele sekundeid kaasa (näiteks 1, 2, 3, 4, 5 sisse hingates ja 1-5 välja hingates). Hingamise paus aitab pikendada reaktsiooni aega ning lubab sul enne toimetama hakkamist mõista, kuidas end tunned, mis on sulle hea ja kuhu soovid oma fookuse täna panna.


Piisab sellest, kui panustad oma heaolule igapäevaselt vähemalt 5 minutit!

Kindlasti on oluline teha igapäevaselt vähemalt üks tegevus, mis on vaid sinu rõõmuks ja heaoluks - midagi, mis annab sulle võimaluse teha endale pai ja nautida. Liiga sageli unustame, et elu on nautimiseks ning argipäeva toimetused muutuvad peamiseks. Võta igas päevas aega iseendale ja NAUDI hetke!

(#nauding #elu #heaolu)

Tee endale nimekiri tegevustest, mis sulle meeldivad: jalutamine, lugemine, vanniskäik, küpsetamine, kirjutamine, lõujnauinakud, Netflix jpm. Pane kirja kõik tegevused, millel pole eesmärki (näiteks ei sobi siia seetõttu lugemine õppimise eesmärgil) ja mida sa lihtsalt armastad teha. Kui nimekiri valmis, saad iga päev valida sealt vähemalt ühe tegevuse vastavalt vabale ajale ja võimalustele. Sedasi saad võimaluse nautida ja kohal olla ning lasta lahti vajadusest tormata, teha ja saavutada.


Toida oma 'muusat' - otsi inspiratsiooni kõikjalt

Eesmärke saavutada ja unistuste poole liikuda on võimalik vaid piisavalt motiveeritult ning energilisena. Seetõttu on ülimalt oluline pidevalt toita oma muusat - leida oma sisemine motivatsiooni allikas ja sellesse pidevalt panustada.

Kuidas? Loe raamatuid, ajakirju, blogisid, mis pakuvad sulle põnevat mõtteainet ning viivad su unistama. Vaata videoid ja erinevaid loenguid, kuula podcast'e (mõned meie lemmikud hetkel on: Be 1st! ; Dare To Lead ; School Of Greatness ; Tandem jpm) ja seminare, mis jagavad uut ja huvitavat informatsiooni. Jälgi sotsiaalmeedias oma lemmik suunamudijaid, autoreid, artiste ja sõpru ning mõtle kaasa nende ideedele ja tsitaatidele.

Inspiratsioon võib tulla maitsvast toidust, kellegi naeratusest, muusikat kuulates (kuula Spotify's meie playliste) või hommikul vannitoas asju ajades 😊

Ole lihtsalt avatud ja pane tähele uusi mõtteid - küll hiljem jõuad need iseendale vajadusel ümber mõelda või lahti selgitada.


Tasakaal ei ole maagiline number telefonis või ilus pilt sinu seinal, see on heaolu tunne sinu sees, mille saavutad iseendasse panustades ja endale aega võttes, nautides seda, mis on ning samm-sammult liikudes selle suunas, millest unistad.

80 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page